Misyonumuz doğrultusunda bünyemizde enternasyonal bazda kabul görmüş kısraklar bulundurarak yetiştiricilik faaliyetlerimizi titizlikle sürdürmekteyiz.

Yetiştiricilikte gerçek anlamda kalıcı işler yapmak adına stoğumuzda çok özel kısraklar barındırarak oldukça seçici davranmaktayız. Yarış atı yetiştirmek ve yarış atı koşmak arasındaki farkın bilincindeyiz ve bu nedenle sahada koştuğumuz her dişi atımızı damızlık olarak kullanmıyoruz, yaptığımız araştırmalar ve öngörülerimiz doğrultusunda soy sürdürebilecek vasıftaki sınırlı sayıda kısrak ile yetiştiriciliğimizi sürdürmekteyiz.AT BAKIMI:

Atların ve haranın bakımını 8 kişiden oluşan deneyimli bir personel grubu üstlenmektedir. Topaz Stud'da safkanların rutin kontrollerine ilişkin veterinerlik ve nalbantlık hizmetleri haftalık ve aylık periyotlarla uzmanlar tarafından sağlanmaktadır.

Tüm atlarımız rutin kontroller altında özel rasyonlar ile beslenmekte, muntazam olarak gelişimi gözlem ve kayıt altında tutulmaktadır. Atlarımızın jkaldığı boxlar, doğumhane, eczane ve soğutulmuş em deposu detaylı şekilde tasarlanmıştır.

10.000 balya ot, sap ve yonca kapasiteli olan ot deposuna her sezon için ot ve sap olarak yeni ve taze mahsuller ihale yöntemi ile satın alınmaktadır.


 

 


 

 
 

PERSONEL:

Harada, deneyimli seyislerden oluşan Topaz Stud personelinin yaşadığı 2 adet daire ve 1 misafirhane bulunmaktadır. 64 adet güvenlik kamerası ile 7/24 izlenmekte olan Topaz Stud’daki tüm padoglar gece görüşü için ışıklandırılmıştır. Haramızdaki tüm detaylar öncelikle atlarımızın rahat edebileceği şekilde tasarlanmış olup, safkanların huzurlu ortamda düzgün psikoloji ile yetişmesi için en ince ayrıntısına kadar düşünülerek hayata geçirilmiştir.