DUBAI DESTINATION (USA) (Doru, 1999) Kısrak babası olarak adeta bu yıla damgasını vuran aygır GOLDEN HORN (Cape Cross), POSTPONED (Dubawi), DUTCH CONNECTION (Dutch Art), IHTIMAL (Shamardal), KACHY (Kyllachy), HIGH ON LIFE (Invincible Spirit), EASTERN BELLE (Champ Elysees), LEXINGTON TIMES (Paco Boy), ALWAYS SMILE (Cape Cross), BOY IN THE BAR (Dutch Art), SLIGHTLY SWEET (Charge Forward/Red Ransom) gibi GR atlarının da kısrak babası olmuştur ki BROODMARE SIRE olarak Winners-Runners sayısı ve oranı: 41-79 % 52 hayli yüksek olarak bu yıl satışlarda el yakacaktır.

Wedding Gown (GB) Fransa’da 2 yarış koşup, 1 kez üçüncü olan kısrak POET'S VOICE (GB) gibi (G1) galibi bir Aygır’ın Kız Kardeşidir. Kısrağımızın Avrupa’daki ilk tayı Just Married (IRE) (2011, d, Tamayuz) 2012 Yearling Satışlarında 48.000 £ bedel ile alıcı bulmuş ancak şu ana kadar start almamıştır.

İngiltere’deki ikinci tayı IJMAALY (IRE) (2012, i, Makfi) İngiltere’de 2 kez koşup Lingfield’de 1 yarış kazandıktan sonra ikinci startında Sandown pistindeki (L) koşuda başarılı olamamıştır. Şahane eşgalli tay Yearling olarak 2013 Tattersalls Satışlarında 300.000 £ bedel ile el değiştirmiştir. Diğer tayı Blue Moon Rising (IRE) (2013, d, Dream Ahead) İngiltere Newmarket’de 1 kez start alıp bu önemli Hipodrom’da beşinci olmuştur. Haramıza intikal eden kısrak Türkiye’de bize aşağıdaki tayları vermiştir:

TAYLARI:

HONEY RYDER - RAVEN'S PASS (USA)-WEDDING GOWN (GB)
2015 Tayı Doru Erkek - MENDIP (USA)-WEDDING GOWN (GB)
2016 Tayı Doru Dişi - MENDIP (USA)-WEDDING GOWN (GB)
DUBAI DESTINATION (USA) (Doru, 1999) Kısrak babası olarak adeta bu yıla damgasını vuran aygır GOLDEN HORN (Cape Cross), POSTPONED (Dubawi), DUTCH CONNECTION (Dutch Art), IHTIMAL (Shamardal), KACHY (Kyllachy), HIGH ON LIFE (Invincible Spirit), EASTERN BELLE (Champ Elysees), LEXINGTON TIMES (Paco Boy), ALWAYS SMILE (Cape Cross), BOY IN THE BAR (Dutch Art), SLIGHTLY SWEET (Charge Forward/Red Ransom) gibi GR atlarının da kısrak babası olmuştur ki BROODMARE SIRE olarak Winners-Runners sayısı ve oranı: 41-79 % 52 hayli yüksek olarak bu yıl satışlarda el yakacaktır.

PENELOPIAD (IRE) Fransa’da 6 kez koşup 1 yarış kazanan kısrağımız Cape Cross’dan gebe olarak Tattersalls satışlarından 56.000 GNS bedel ödenerek haramıza katılmıştır.Kısrak haramızda (G1) Derby ve Eclipse galibi Şampiyon GOLDEN HORN’un ¾ kardeşi My Bianca (TUR) (2013, d, Cape Cross) yı vermiştir ki tayımız idmanlarını sürdürmektedir.

Kısrağımızın anneden kardeşi SHAMAIEL (IRE) in de Motivator’den olma yavrusu Dubai City Of Gold (G2) galibi SKY HUNTER (GB) ın 1’inci Anne altında yer bulması nedeniyle de kısrağımız efsane TREVE’in babası MOTİVATOR’u ziyaret ederek bizlere 2015 yılında güzel bir dişi tay vermiştir.

TAYLARI:

MY BIANCA 2y d d - CAPE CROSS (IRE)-PENELOPIAD (USA)
2015 Tayı Doru Dişi - MOTIVATOR (GB)-PENELOPIAD (USA)

2016 Tayı Doru Dişi - MENDIP (USA)-PENELOPIAD (USA)
GIANT’S CAUSEWAY (USA) (Al, 1997): 2 ve 3 yaşlarında 13 kez start alıp 9 birincilik (1200-2000 mt), 4 ikincilik elde ederken 2.031.426 £ ikramiye kazanmıştır. Irish Champion Stakes (G1), International Stakes (G1), Sussex Stakes (G1), Coral-Eclipse Stakes (G1), St James’s Palace Stakes (G1), Prix de la Salamandre (G1), Gladness Stakes (G3) ve King Of Kings Futurity Stakes (G3) galibi, Breeders’ Cup Classic (G1), Queen Elizabeth II Stakes (G1), Irish 2000 Guineas (G1) ve İngiltere 2000 Guineas (G1) ikincisidir.
 
Yukarıda görüldüğü gibi (G1) galibi yavruları saymakla bitmeyen aygır Aygır babası olarak da tarihte yerini almıştır.

Ayrıca SOFT FALLING RAIN (National Assembly/Danzig), PLANTEUR (Danehill Dancer), WARHORSE (General Nediym/S.Dancer), BEAUTY PARLOUR (Deep Impact/Sunday Silence), EDEN’S MOON (Malibu Moon/AP Indy), LOCH GARMAN (Teofilo/Galileo), EVENING JEWEL (Northern Afleet), ESCADO (Casino Prince), VERRAZANO (More Than Ready), EL PADRINO (Pulpit), HUALCARA (Exchange Rate), PRINCIPE ADEPTO (Dubawi), ROCKETAZO (Spring At Last), SE SAUVER (Bel Esprit), UNIVERSAL (Dubawi) gibi GR atlarının da Kısrak babasıdır.Coolmore Amerika’da 2015 Aşım Bedeli: 85.000 $ 

ALLURE D’AMOUR (USA) Amerika’da 3 kez koştu Belmont Park’da 1 yarış (1800 mt çim) kazandı, 1 kez üçüncü oldu ve 35.800 $ kazanç elde etti. 2013 Yılı Keeneland Satışlarından Cape Blanco’dan gebe olarak 67.000 $ bedel ile kadromuza dahil olmuştur.

Kısrağımızın ilk tayı NATURAL ORDER (USA) (2012, e, Munings) Amerika ve İngiltere’de 1 yarış kazanıp 4 kez plase yaptı ve 62.053 $ kazanç elde etti.

TAYLARI:

GREGOR KAFKA 2y a e - CAPE BLANCO (IRE)-ALLURE D'AMOUR (IRE)
2015 Tayı Al Erkek - VICTORY GALLOP (CAN)-ALLURE D'AMOUR (IRE)

2016 Tayı Al Erkek - VICTORY GALLOP (CAN)-ALLURE D'AMOUR (IRE)
SADLERS WELLS (USA) (Doru, 1981): Efsane Yarış Atı, Aygır, Aygır Babası olarak tarihe damga vurmasının yanı sıra kısrak babası olarak’da American Post (Bering), Bad Girl Runs (Western Winter), Beethoven (Oratorio), Campanologist (Kingmambo), Cesario (Special Week), Chinese White (Dalakhani), Conduit (Dalakhani), Creachadoir (King's Best), Dark Moondancer (Anshan), Diktat (Warning), Divine Proportions (Kingmambo), El Condor Pasa (Kingmambo), Grand Couturier (Grand Lodge), Hello (Lycius), Henrythenavigator (Kingmambo), Horatio Nelson (Danehill), Ibn Khaldun (Dubai Destination), Laverock (Octagonal), May Ball (Cadeaux Genereux), Medaaly (Highest Honor), Midships (Mizzen Mast), Morshdi (Slip Anchor), Musical Chimes (In Excess), Music Note (A.P.Indy), Passage Of Time (Dansili), Pathfork (Distorted Humor), Peeping Fawn (Danehill), Reefscape (Linamix), Sakhee (Bahri), Serenade Rose (Stravinsky), Silic (Sillery), Sumati (Warning), Thewayyouare (Kingmambo), Unrivaled (Neo Universe), Verbena Rak (Mubarak), Virginia Waters (Kingmambo), Whipper (Miesque's Son), Workforce (King's Best), Youmzain (Sinndar) gibi Şampiyonlar ile tarihe damga vurmaya devam edecektir.

Dance Solo (GB) İngiltere ve Almanya’da 7 yarış koştu 5 kez plase yapmıştır.

EXCELLENT ART (GB) gibi önemli bir aygırın Kız Kardeşi Dance Solo 2011 yılı Newmarket Satışlarından Bahamian Bounty’den gebe olarak 40.000 € bedel ile ülkemize gelip haramıza katılmıştır.

Kısrağımız İngiltere’de : DIAM QUEEN (GER) (2007, d, Lando) İngiltere’de 2 yarış kazandı.

CELEBRITY (GB) (2008, d, Pivotal) İngiltere’de 1 yarış kazandı.      

TAYLARI:

MAJEWSKA (IRE) 3y d d - BAHAMIAN BOUNTY (GB)-DANCE SOLO (GB) 
2014 Tayı Doru Erkek - DEHERE (USA)-DANCE SOLO (GB)
2015 Tayı Doru Dişi - KANEKO-DANCE SOLO (GB) 

2016 Tayı Doru Erkek - WIN RIVER WIN (USA)-DANCE SOLO (GB) 
ROCK OF GIBRALTAR (IRE) Mile Cup Tokyo (G1) galibi MIKKI ISLE (Deep Impact), Hungerford stakes (G2) galibi BRETON ROCK (Bahamian Bounty), Schillaci Stakes (G2) galibi RUBICK (Encosta de Lago), Elm Stakes (G3) galibi JEBEL MUSA (Agnes Tachyon), Violet Stakes (G3) galibi PHOTO CALL (Galileo), Racing Post Trophy (G1) üçüncüsü Altruistic (Galileo), Middle Park Stakes (G1) üçüncüsü Justice Day (Acclamation), Prix Chaudenay (G2) üçüncüsü Lucky Look (Teofilo), Magic Night Stakes, Rosehill (G2) üçüncüsü Major Conquest (More Than Ready), Memorial Aldo Cirla, Milan (G3) ikincisi French Quebec (Excellent Art) ve Prix d’Aumale (G3) ikincisi Rajastani (Zamindar)gibi isimlerin kısrak babası olarak da yükselişini sürdürmektedir.

Kısrağımız Chinoiserie (GB) Harada: 6 tay, 3 koşan, 3 kazanan tay vermiştir ki bunlardan

DUQUAN (TUR) (2012, e, Yonaguska) (L) galibi olmayı başarmıştır. 8 yarış kazanmış ve 378.450 TL kazanç elde etmiştir. Diğer bir yavrusu AYBENİZ (TUR) (2010, d, Mountain Cat) 9 yarış kazanıp 23 kez tabela yaparken 358.760 TL yi kazanç hanesine yazmıştır. Kısrağımızın start alan üçüncü tayı LEO (TUR) (2011, e, Royal Abjar) ise 2 yarış kazandı, 18 kez tabela yaptı ve 173.940 TL kazanç elde etti.

TAYLARI:

AYBENİZ Dişi 5y d k - MOUNTAIN CAT (USA)-CHINOISERIE (GB)
LEO Erkek 4y d a - ROYAL ABJAR (USA)-CHINOISERIE (GB)
DUQUAN Erkek 3y d e - YONAGUSKA (USA)-CHINOISERIE (GB)
VIRGINIA WOLF 2y d d -VICTORY GALLOP (CAN)-CHINOISERIE (GB) 
2014 Tayı Doru Erkek - VICTORY GALLOP (CAN)-CHINOISERIE (GB)
2015 Tayı Doru Dişi - MENDIP (USA)-CHINOISERIE (GB)
2016 Tayı Doru Dişi - MENDIP (USA)-CHINOISERIE (GB)


2015 yılında Darley'den satın alınmıştır.

TAYLARI:

PRINCESS TAISE 2016 Tayı Doru Erkek - CAPE CROSS (IRE)-RINCESS TAISE (USA)


Kısrağımız 9 defa start almış olup; 3 birincilik ve 2 kv koşuda plase olmuştur.

TAYLARI:

2016 Tayı Doru Dişi - MENDIP (USA)-SHE MOLF
2015 yılında Darley'den satın alınmıştır.

TAYLARI:

2016 Tayı Al Dişi - RAVEN'S PASS (USA)-ZAEEMAH (IRE)